◄ Πίσω

Επίσκεψη συγγραφέως στο Σχολείο μας

ΚατηγορίαΔΙΔΑΚΤΙΚΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ
Ημερομηνία 14 12 2016 00:00

Στις 14 Δεκεμβρίου είχαμε τη χαρά να υποδεχτούμε στο Σχολείο μας την κ. Τατιάνα Ζωγράφου, για να διαβάσει και να συνοδέψει με τραγούδια το βιβλίο της «Τι θα έκανα αν ήμουν Αϊ-Βασίλης» στα τμήματα Α1 και Α2.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες μαζί με τις δασκάλες τους χάρηκαν με την παρουσίαση και τη βιωματική προσέγγιση του βιβλίου. Στο τέλος τραγούδησαν όλοι μαζί με τη συνοδεία κιθάρας από την συνθέτρια- συγγραφέα και ζωγράφισαν τα μηνύματα που πήραν με αφορμή τη νοηματική προσέγγιση του βιβλίου.

Η Τατιάνα Ζωγράφου  συνθέτει τραγούδια για μικρούς και μεγάλους και έχει πλούσια δισκογραφική δουλειά. Τα τελευταία χρόνια εστιάζει στον παιδαγωγικό ρόλο του παραμυθιού και εκπονεί καινοτόμα πολιτιστικά προγράμματα για παιδιά.

Φωτογραφίες από την επίσκεψη

Όλες οι ημερομηνίες