◄ Πίσω

ΚατηγορίαΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
Ημερομηνία 17 12 2012 09:00

Το 12o logo Δημοτικό Σχολείο Νέας Σμύρνης τρέχει για τη ζωή και την αγάπη

Το Δεκέμβριο του 2012, το Σχολείο μας στα πλαίσια των καινοτόμων δράσεων που εφαρμόζει, συνέδεσε το 12λεπτο τρέξιμο που πραγματοποιείται στο μάθημα της Φυσικής Αγωγής με την προσφορά σε έναν καλό σκοπό, που ήταν η συγκέντρωση χρημάτων για το Φιλανθρωπικό Σωματείο Προστασίας Παιδιού «Ο Άγιος Πολύκαρπος Σμύρνης».

Σκοπός μας ήταν η συγκέντρωση τόσων euro όσα τα χιλιόμετρα (462) που κάλυψαν συνολικά οι μαθητές-μαθήτριες και το διδακτικό προσωπικό του Σχολείου μας.
Το τελικό ποσό ξεπέρασε κατά πολύ τον αρχικό μας στόχο και έφτασε τα 870 euro! Μετά και την ευγενική προσφορά των καταστημάτων «Σκλαβενίτης» σε δωροεπιταγές των 100 euro το τελικό ποσό έφθασε τα 970 euro το οποίο και δόθηκε σε δωροεπιταγές των καταστημάτων «Σκλαβενίτης» και «Hondos Center»!!
Καταφέραμε με αυτό τον τρόπο να προσφέρουμε χαρά σε παιδιά που το έχουν πραγματικά ανάγκη και ταυτόχρονα δείξαμε στους μαθητές και τις μαθήτριές μας ότι με την ατομική προσπάθεια που κατέβαλλαν στο πρόγραμμα του 12λεπτου τρεξίματος, συνέβαλαν σε έναν κοινό αλληλέγγυο σκοπό!
Μ' αυτόν τον τρόπο ΟΛΟΙ ΗΤΑΝ ΝΙΚΗΤΕΣ!!!

«Το πραγματικό μυστικό της ευτυχίας δε βρίσκεται σε αυτά που έχεις ή που παίρνεις. Βρίσκεται σε αυτά που μοιράζεσαι!

Δείτε φωτογραφίες από αυτή τη δράση.

Όλες οι ημερομηνίες

• 17 12 2012